Dnes: Sobota, 3. velikonoční týden

kostel Nanebevzetí Panny Marie Starkoč
Filiální kostel Nanebevzetí Panny Marie se připomíná jako farní od roku 1352. Zpráva o výstavbě kostela v roce 1710 se vztahuje pravděpodobně jen k pořízení obrazu na hlavní oltář.
Původní kostel je popisován v roce 1714, jako malý, tmavý s jednou věží a dvěma zvony. Fara přesídlila v r. 1717 do nedaleké Zbyslavi.
Dnešní barokní kostel byl postaven v roce 1738 od hraběnky Josefy z Thunu-Oettigen Wallerstein. Je to stavba jednolodní s hranolovou věží.
Kostel je pěkná, velmi rozsáhlá baroková stavba, stojící na pahorku nad vesnicí a je obklopen hřbitovem. Přesto, že byl kostel r. 1876 a důkladně opraven, objevily se již v roce 1909 znovu trhliny. Další oprava se uskutečnila v roce 1936 a nyní po dlouhých letech chátrání se ho ujal Spolek pro záchranu kostela ve Starkoči a začíná sloužit obci pro kulturní akce.