Dnes: Pátek, 3. velikonoční týden

kostel sv. Marka Markovice
První zmínka o farním kostele sv. Jiří se datuje r. 1282. Více z dějin není známo. Zachovalo se pouze torzo. Některé detaily jako okna a římsy svědčí o počátku 14. století jako o době vzniku. Později byl ještě upravován.
Kostel nechal opravit r. 1531 Kuneš Bohdanecký z Hodkova, majitel žlebského panství. Když bylo sídlo farnosti v roce 1540 přeloženo do Žlebů, začal veliký kostel chátrat.
V druhé polovině 17. století byl ještě opraven. Avšak v dalších letech nadále chátral, že byl určen ke zboření. V roce 1829 byla stržena loď a v r. 1830 i věž. Dva zvony z let 1512 a 1570 byly přemístěny ke svaté Anně. Teprve roku 1860 došlo k opravě, díky rodině Auerspergů, která nám zachovala zbytek stavby pro dnešní dobu.
Kdy byl kostel zasvěcen sv. Markovi není známo.