Dnes: sv. Ondřeje Kim a Pavla Chong, 24. týden v mezidobí

16.9.2017

- 20. prosince 2009 -
-----------------------------------4. adventní týden------------------------------------
Neděle20. prosince4. neděle adventní
Sbírka na opravu kostela
Úterý22. prosince
Čtvrtek24. prosinceŠtědrý den
13:00 hod. kostel Narození Panny Marie Žleby BETLÉMSKÉ SVĚTLO si můžete odnést do svých domovů z kostelů Žleby, Bratčice, Potěhy, Okřesaneč a Zbyslav od 13:00 do 14:00 hod.
13:00 hod. kostel sv. Václava Bratčice Výstava vybraných klenotů z pokladnice farnosti - do 14:00 hodin
22:00 hod. kostel sv. Václava Bratčice Vánoční eucharistická oběť
--------------------------------------Doba vánoční--------------------------------------
Pátek25. prosinceSlavnost Narození Páně
0:00 hod. kostel Narození Panny Marie Žleby Slavná půlnoční - za mír a pokoj na celém světě
8:00 hod. kostel Narození Panny Marie Žleby Vánoční eucharistická oběť
9:30 hod. kostel sv. Gotharda Potěhy Vánoční eucharistická oběť
11:00 hod. kostel sv. Kateřiny Licoměřice Bohoslužba slova se svatým přijímáním (P. Minář)
Sobota26. prosinceSvátek Sv. Štěpána
Neděle27. prosinceSvátek Svaté rodiny
9:30 hod. kostel sv. Gotharda Potěhy za Josefa Štilipce, manželku a syna s rodinou

>>Svátost smíření:Licoměřiceneděleod 12:00 hodin

>>Úmysly apoštolátu modlitby: na měsíc prosinec 2009
Aby děti byly respektovány, milovány a nikdy se nestaly obětmi vykořisťování v různých formách.
Aby o Vánocích lidé na zemi poznali Vtělené Slovo jako Světlo, které osvěcuje každého člověka, a aby národy otevřely své dveře Kristu, Spasiteli světa.
Aby Kristův pokoj pronikal skrze duchovní službu v armádě ke všem, kteří mají odpovědnost za mír.

Bůh neprodlévá na nebesích, aniž by se o nás zajímal.

Zní to jako hojivé zvolání uprostřed plynoucích dnů, týdnů a měsíců: Probuď se! Uvědom si, že Bůh přichází! Nikoli včera, nikoli zítra, ale dnes, teď! On není Bohem, který prodlévá na nebesích, aniž by se zajímal o naše dějiny, ale je to Bůh, který přichází.

Je Otcem, který na nás nikdy nepřestává myslet a který si s maximální úctou vůči naší svobodě přeje se s námi setkat a přijít k nám; chce přijít do našeho středu a přebývat mezi námi, chce s námi zůstávat. K jeho příchodu ho nutí jeho vůle osvobodit nás od zla a smrti a od všeho, co brání našemu skutečnému štěstí. Bůh přichází, aby nás zachránil, spasil.    365 dní s Benediktem XVI

Děti a značkové oblečení…

Jak dětem pomoci, aby dokázaly odolat reakcím vrstevníků?

Mnozí rodiče se snaží bránit konzumnímu tlaku a diktátu módy. Nechtějí nebo si nemohou dovolit kupovat značkové oblečení. Takové zásadní rozhodnutí rodičů by děti ale měly přijmout za své a umět ho mezi svými vrstevníky obhájit. Čím jsou starší, tím více problémů s tím spojených to však může přinášet.

I když jsme my všichni také dříve chodili do školy, žádný z nás rodičů si neumí představit, co se v dnešní době mezi dětmi ve třídě děje. Abych nehodnotila pouze ze svého úhlu pohledu to, co mi o tom děti vyprávějí, pomáhá mi indiánské přísloví: „Nikoho neposuzuj, pokud jsi alespoň jeden den nechodil v jeho mokasínech.“

Na druhé straně jim však chci také pomoct, aby byly silné a dokázaly zastávat své přesvědčení navzdory reakcím svých vrstevníků. V této věci se mi líbil postoj jedné mé známé. Její dcera nedávno přišla ze školy se slovy: „Tyhle boty už na sebe nikdy nevezmu.“ Několik jejích spolužáků pokládalo její boty za „nemožné“ a posmívali se jí. Moje známá chvíli přemýšlela, protože nechtěla svou dceru jednoduše přemluvit, aby přesto boty dál nosila, a pak jí navrhla: „Rozmysli si, jestli bys dokázala si zítra ty boty ještě jednou vzít. Prostě abys klukům ukázala, že ti nemůžou předepisovat, co máš nosit. Jinak riskuješ, že se budou zítra smát tvému svetru a pozítří bundě, i když tobě se ty věci budou líbit.“ Další den se její dcera skutečně rozhodla jít v botách znovu do školy. Když se vrátila, vyprávěla, že už si jich nikdo ani nevšiml. O několik dní později se jí jedna kamarádka ze třídy dokonce zeptala, kde že ty skvělé boty koupila.

Katharina Parlasca / Se svolením převzato z časopisu Nové město, 2/2009

***  Proto Kristus přišel na svět jako člověk, proto žil mezi námi, proto trpěl, byl ukřižován, pohřben a vstal z mrtvých: aby člověk šel za Kristem, a tak se zachránil.

(Sv. Basil Veliký)